Гнездото на Огнените Птици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Гнездото на Огнените Птици


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Тома с нов сингъл

Go down 
+2
The Sick Dreamer
BEWD
6 posters
АвторСъобщение
BEWD
Cold but On Fire
BEWD


Female Брой мнения : 93
Age : 33
Местожителство : on the edge of the world
Registration date : 09.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyЧет Ное 13, 2008 11:17 pm

Победителят Тома с нов сингъл
Парчето на рокаджията се казва "Герой"

Тома за първия си сингъл:
„Задължително е да слушате новото ми парче! Аз съм много щастлив от лудницата, в която влязох след Мюзик Айдъл 2. От тогава ми се случват само супер яки неща. Благодарение на продуцентите ми Вирджиния Рекърдс имах едно убийствено лято, обиколих цяла България и срещнах много мои фенове. Цялата енергия, която получих от тях, сега ви я връщам обратно! Парчето „Герой” стана супер яко и е много мое, моето си парче! Ако и вие го харесате, това ще е най-голямата ми победа!”

Музикален продуцент на сингъла, както и на целия предстоящ дебютен албум на рокаджията от Пазарджик е Георги Янев (31), един от най-известните и активни бг музиканти и артисти през последните десет години. Китаристът, учил в Бъркли Колидж, САЩ, стои като музикален продуцент зад парчета и албуми на звезди като Мария Илиева (Идвам към теб) и Любо (екс-ТЕ). Жоро е един от професионалистите в България, известен с ултра модерното си отношение към музиката и безкомпромисния си вкус. Той е основател, автор, аранжор и китарист на група Каффе и известен студиен и концертен музикант.

Жоро Янев за избора на „Герой” за дебютен сингъл:
„Парчето звучи супер модерно, музиката е на едни много талантливи момчета от Канада. Има супер як риф и самата линия на вокала много пасва на Тома и затова го избрахме за първи сингъл. Няма такъв аналог като стил в България. Ще го харесате, ако харесвате новата вълна в рока като Nickelback, Velvet Revolver. От Мюзик Айдъл до сега Тома претърпя голямо развитие като изпълнител и хората ще го чуят.”

Всички китари в „Герой” (соло китари, ритъм китари и бас) са изсвирени от Жоро Янев, а барабаните са на Митко Семов.

Парчето е по текст на Гергана Турийска, автор на някои от най-известните бг текстове на песни от последните години като „Ти” и „Не Мога” (Нина Николина), „Чуваш ли ме” (Графа и Мария Илиева), както и много други. Съвсем скоро предстои и премиерата на първата стихосбирка на талантливата Гери, която ще се казва „Слон, мухи и разни работи”.

Ето какво казва тя за работата си по пилотния сингъл на музикалния идол:

„Досега не бях писала за толкова мощни рок парчета. Тома е много талантлив и съм впечатлена колко лесно влиза в разнообразните ситуации, които лириките в албума му предлагат. В „Герой” става дума за това, колко лесно е да се главозамаеш от внезапните си успехи. Често хората забравят от къде са тръгнали, както й хората, които са били неизменно до тях по пътя им нагоре. Тома е много естествен човек, затова сметнах, че темата ще му е близка и ще му стои добре. Харесва ми как се получи.”

Парчето „Герой” е записано в Monte Studio, където са записвани всички неща на Графа, последния албум на Мария Илиева Идвам към теб, първото самостоятелно парче на Любо - Отново вярвам. В студиото са работени още Хотел 2 звезди и БГ тв на Руши, песни на Васил Найденов и Камелия Тодорова, както и новия албум на Акага.

Мастерингът е направен в Щатите от гениалния саунд инженер Брайън Гарднър, носител на 9 награди Грами, работил по последния албум на NERD, както и за Metallica, Abba, Тина Търнър и кой ли още не.

Съвсем скоро ще има и видео към рок парчето, а веднага след това ще излезе и така чаканият албум от идола на България. Продукцията ще бъде издадена от Вирджиния Рекърдс.

Ето и линк4е Razz :
http://www.katehizis.com/direct.php?nid=9375

Приятно слушане! Wink
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyЧет Ное 13, 2008 11:39 pm

You are more inlove with music than with anything else, ah? ;p
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
BEWD
Cold but On Fire
BEWD


Female Брой мнения : 93
Age : 33
Местожителство : on the edge of the world
Registration date : 09.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyПет Ное 14, 2008 9:11 am

The Sick Dreamer написа:
You are more inlove with music than with anything else, ah? ;p
What`s your drift? Neutral
Върнете се в началото Go down
gosh
The Darkness
The Darkness
gosh


Male Брой мнения : 150
Age : 34
Местожителство : City Of Evil
Registration date : 09.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyПет Ное 14, 2008 9:28 am

Аз още преди няколко дена чух песента, много ми харесва cheers Waiting for teh album bounce
Върнете се в началото Go down
IvanHelsing
White&Nerdy



Male Брой мнения : 67
Местожителство : In The House of Tomorrow
Registration date : 08.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyПет Ное 14, 2008 12:52 pm

https://www.youtube.com/watch?v=VUonLFU-PIM
Не че нещо, ама песните са идентични... Не че обвинявам Томата в кражба, но и да са си платили за песента трябваше поне първата му песен да не е кавър.
Върнете се в началото Go down
gosh
The Darkness
The Darkness
gosh


Male Брой мнения : 150
Age : 34
Местожителство : City Of Evil
Registration date : 09.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyПет Ное 14, 2008 9:11 pm

Цитат :
музиката е на едни много талантливи момчета от Канада
Няма нищо лошо в използването на кавър за отскок на кариерата. Не е като повечето БГ изпълнители да крият поне Razz
Върнете се в началото Go down
Kiava

Kiava


Брой мнения : 113
Registration date : 12.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyСъб Ное 15, 2008 1:44 pm

Shocked omg, тъкмо се зарадвах, че са направили страхотно парче, а то какво се оказа xD Както и да е, кавър или не, песента звучи страхотно, Тома си пее ненормално добре (както винаги) и като негова заклета фенка, ще го подкрепям ^^
*is searching to buy teh new single*

Edit:
Плюс това, самия продуцент си казва, че песента е кавър:

BEWD написа:
Жоро Янев за избора на „Герой” за дебютен сингъл:
„Парчето звучи супер модерно, музиката е на едни много талантливи момчета от Канада. Има супер як риф и самата линия на вокала много пасва на Тома и затова го избрахме за първи сингъл. Няма такъв аналог като стил в България. Ще го харесате, ако харесвате новата вълна в рока като Nickelback, Velvet Revolver. От Мюзик Айдъл до сега Тома претърпя голямо развитие като изпълнител и хората ще го чуят.”

Така че, очевидно няма нищо лошо (:
Върнете се в началото Go down
BEWD
Cold but On Fire
BEWD


Female Брой мнения : 93
Age : 33
Местожителство : on the edge of the world
Registration date : 09.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyСъб Ное 15, 2008 3:28 pm

Вече се сдобих с mp3 на песента. cat Благословени да са хакерите, които ми я дръпнаха!! cheers
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyСъб Ное 15, 2008 9:40 pm

BEWD написа:
Вече се сдобих с mp3 на песента. cat Благословени да са хакерите, които ми я дръпнаха!! cheers

Give us a link, Teo Razz
Върнете се в началото Go down
BEWD
Cold but On Fire
BEWD


Female Брой мнения : 93
Age : 33
Местожителство : on the edge of the world
Registration date : 09.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyСъб Ное 15, 2008 11:47 pm

Дано те удовлетворява:

http://www.bgshare.com/387027/
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл EmptyНед Ное 16, 2008 12:15 am

BEWD написа:
Дано те удовлетворява:

http://www.bgshare.com/387027/

Good enough ;D (hug) 10x Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Тома с нов сингъл Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тома с нов сингъл   Тома с нов сингъл Empty

Върнете се в началото Go down
 
Тома с нов сингъл
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Гнездото на Огнените Птици :: Дискусии и Творчество :: Музика-
Идете на: