Гнездото на Огнените Птици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Гнездото на Огнените Птици


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 .:Where my heart will take me:.

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyПет Ное 21, 2008 8:53 pm

Напоследък се опитвам да постигна нови нива на вътрешна хармония и усилено слушам различна музика. Имам в предвид музика с различен смисъл и целенасоченост. Чета текста на песните и яко се замислям...
Сега проявявам собствена инициатива и смятам да започна собствен блог, с по- различна насоченост от другия. Тук ще прониквам в смисъла на известни и не чак толкова безизвестни песни, за да се опитам да го пресъздам и анализирам.

Топика на темата е избран целенасочено така. "Там, където сърцето ме води" подчертава, че за всяка ситуация си има опредлена музика, определен трак, песен, парче, както искате го наречете, което те води в този конкретен момент. Ще се старая да поствам тук максимално често и при първа възможност.

Дано ви хареса самоинициативата ми, скоро очаквайте първата песен : ) Сий я суун, братя и сестри феникси Wink
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyПет Ное 21, 2008 9:03 pm

Pink- I've Got Money Now

When I was a young buck
I tried to be liked by
Everyone
Everyone
I tried so hard to be funny and nice
I tried so hard to be sugar and spice
Didn't work for me
Got old quickly
But now I'm not losing sleep at night
No one's calling me on the telephone
To see if I'm at home
Cause now I've got everything that I have ever wanted or so it seems
Yeah so it seems yeah

You don't
Have to
Like me
Anymore
I've got money now
I don't care
What you say
About me
Anymore
I've got money now

When I got a little older
I realized
It's all lies
There is no prize
There is no prize
There is no heartache if you can afford
Everything delivered right to your door
Responsibilities
This life is easy
So now girl with everything
How could she complain
Cause she's got it made
Yeah she's got it made
I don't need to be tucked in at night
Told that everything is gonna be alright
Is gonna be alright
Cause I don't have to fight

You don't
Have to
Like me
Anymore
I've got money now
I don't care
What you say
About me
Anymore
I've got money now

I wouldn't trade a dollar for some sense
I wouldn't trade a lifetime for some friends
I've got everything
And all is what it seems
I worked so hard all of my life
Just to have things I could call mine
I don't need no love
Cause I have got enough
So now I don't mind being alone all the time
It's alright
I've got money now
That's what it's all about
And I'm so busy buying things and traveling the world
I don't have time for friends
Or family
And that's fine with me
So it seems

You don't
Have to
Like me
Anymore
I've got money now
I don't care
What you say
About me
Anymore
I've got money now

You don't
Have to
Like me
Anymore
I've got money now
I don't care
What you say
About me
Anymore
Cause I've got money now


Като изслушате песента ... и четете текста, не ви ли се стрвува една супер мизерна и жалка картинка това? Да си нямаш никой... Да израснеш в свят на мизерия и безличие. В такъв в който ти липсват най- нужните неща- хората до теб. В последствие да стигнеш до там, че да нямаш нужда от никой, както се казва в песента:
You don't/ Have to/ Like me/ Anymore/ I've got money now/ I don't care/ What you say/ About me/ Anymore/ I've got money now
На кой му трябва да го обичат, щом може да си купи любовта? А и защо му е любов? Той има пари, има всичко... Това е човек, който аз нямам намерението и желанието да стана. Ако ще да съм със стотинки в джоба.
Парите затриват всякакви наченки на чувства и емоции, и то най вече когато преди това изобщo не си имал възможността да изпитваш нещо такова... Действително ли смятате, че известността или по- конкретно парите, могат да ви закопаят и да ви оставят само и единствено с едни жалки "кинти" ? Нима това е всичко.... За какво са ти тези пари, ако няма с кой да ги споделиш, ако няма с кой да се чуеш, ако няма някой на който да направиш подарк с тях? Те не те правят безсмъртен, просто безчувствен...


I wouldn't trade a dollar for some sense
I wouldn't trade a lifetime for some friends
I've got everything
And all is what it seems
I worked so hard all of my life
Just to have things I could call mine
I don't need no love
Cause I have got enough
So now I don't mind being alone all the time
It's alright
I've got money now
That's what it's all about
And I'm so busy buying things and traveling the world
I don't have time for friends
Or family
And that's fine with me
So it seems


Най- жалкия пасаж според мен... Това според моите разбирания не е човек. Ние цял живот се стремим към баланс между чувствата, емоциите имислите ни. А какви сме когато отказваме да обичаме и да имаме близки до себе си... и освен това го приемаме спокойно и равнодушно? Определено не сме хора... Доста животни имат мозък, даден им да мислят и инстинкти за да се възпроизвеждат и оцеляват. Но нямат чувства. Вие бихте ли се оставили да приличате точно по този жалък начин на жалко подобие на човек?.. Помислете преди да сложите парите пред човека следващия път, когато ви се случи да правите подобен избор. Не оставяйте парите да са цел в живота ви, а с просто средство.


Последната промяна е направена от Stanley на Съб Ное 22, 2008 12:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyСъб Ное 22, 2008 2:27 am

Цитат :
За какво са ти тези пари, ако няма с кой да ги споделиш, ако няма с кой да се чуеш, ако няма някой на който да направиш подарък с тях?

Добре казано, най-вече последното!

Относно съвета:
Цитат :
Вие бихте ли се оставили да приличате точно по този жалък начин на жалко подобие на човек?.. Помислете преди да сложите парите пред човека следващия път, когато ви се случи да правите подобен избор. Не оставяйте парите да са цел в живота ви, а с просто средство.
Струва ми се, че - за всеобщо щастие - в нашия Отбор няма хора, които биха разсъждавали/сторили така Smile Спокс ;p
Отдавна съм решил да отделя време на проучване на творчеството на Pink... много смислени песни май има това момиче, евала!

ПС: Поздравления за супер идеята и поетия ангажимент, Стен! ^^ Силно ти препоръчвам да направиш подобен анализ/дискусия върху Watching the Wheels на Beatles Smile
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
Kiava

Kiava


Брой мнения : 113
Registration date : 12.04.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyСъб Ное 22, 2008 5:50 pm

Първо, Стен, евала за готината идея! *покланя се*

The Sick Dreamer написа:
Относно съвета:
Цитат :
Вие бихте ли се оставили да приличате точно по този жалък начин на жалко подобие на човек?.. Помислете преди да сложите парите пред човека следващия път, когато ви се случи да правите подобен избор. Не оставяйте парите да са цел в живота ви, а с просто средство.
Струва ми се, че - за всеобщо щастие - в нашия Отбор няма хора, които биха разсъждавали/сторили така Smile Спокс ;p

А с това съм напълно съгласна. Жалкото е, че малко хора са като нас- Фениксите. :/

Пс. Като модератор, който няма права над тази част от форума, пускам предложение темата да бъде преместена в раздел "Музика". Честно, макар да бъде като блог, темата е пряко свързана с музиката, така че смятам, че мястото и не е тук. А пък, дори да я преместим, нищо не пречи да я води пак Стен с неговите лични мнения и оценки (:
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyПон Ное 24, 2008 12:23 pm

Темата е преместена тук по съображения за нац. сигурност Smile
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyПет Ное 28, 2008 1:44 am

Evanescence - My Immortal

I'm so tired of being here
Suppressed by all my childish fears
And if you have to leave
I wish that you would just leave
'Cause your presence still lingers here
And it won't leave me alone

These wounds won't seem to heal
This pain is just too real
There's just too much that time cannot erase

When you cried I'd wipe away all of your tears
When you'd scream I'd fight away all of your fears
And I held your hand through all of these years
But you still have
All of me

You used to captivate me
By your resonating life
Now I'm bound by the life you've left behind
Your face it haunts
My once pleasant dreams
Your voice it chased away
All the sanity in me

I've tried so hard to tell myself that you're gone
But though you're still with me
I've been alone all along


Препоръчвам да изчетете лириките, докато песента звучи за първи път, и да оставите песента да звучи за 2-ри, докато четете коментарите ми по нея. Така вярвам, че тя ще има пълен ефект върху вас.

Като за начало признавам, че не веднъж са ми са насълзявали очите само като слушам песента и й чета текста от благословения от мен MiniLyrics на Winampa-a. Аз съм човек за който приятелите значат толкова много и при самата мисъл да изгубя някого, душата ми сякаш започва да пищи... Като се замисля колко клипчета съм виждал в нета с тази песен, пълни със снимки на злощастно отишли си хора- тийнейджъри най- вече, направени от тяхни приятели, за да ги почетат, за да оставят следа и за да покажат на света, че този човек е имал някой до себе си, имал е някой на който му е пукало за него самия... Да коментирам тази песен се оказва далеч не лека задача.
Възможно ли е да обичаш някого тооооолкова много? Било то приятел или любим/а ? Да искаш да се отървеш от присъствието му, което дори след смъртта му още да те мъчи... за да спреш да изпитваш агонизиращата болка от това, че го няма? Аз вярвам, че е възможно. Самия аз така обичам приятелите и семейството си, че не мога да си представя живота без някой от тях... Ако внезапно и неочаквано изгубя някой... едва ли ще остана с всичкия си...
Раните, които времето не може да излекува, са най- болезнените за един човек. А когато те са толкова много, че времето itself не може да ги поеме, когато болката е така истинска, разбираш колко много си обичал изгубения човек... Жалкото е, когато го разбереш прекалено късно... а именно така става най- често. Взимаме да ценим това, което сме имали, но много често не по- рано от момента, в който то е вече безвъзвратно изгубено!
Обичта към такъв човек действително е за преклон и похвала, особено ако би изразил чувствата си така->
When you cried I'd wipe away all of your tears
When you'd scream I'd fight away all of your fears
And I held your hand through all of these years
But you still have
All of me

Но честно казано за мен това не е много. Това е просто истинското приятелство Smile Нещо, което знаеш, че другия ще направи за теб и ти за него също, без да има каквито и да е други условия.

Не чакайте да изгубите някой близък, за да осъзнаете колко много държите на него или какво чувствате. Не чакайте специалните моменти, за да му кажете, че го обичате. Казвайте го съвсем непринудено и откровено и разбира се... искрено Smile Така винаги ще бъдете с него и той ще бъде с вас... по всеки един начин Smile
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyПон Дек 15, 2008 4:23 pm

Alanis Morissette- Ironic

An old man turned ninety-eight
He won the lottery and died the next day
It's a black fly in your Chardonnay
It's a death row pardon two minutes too late
Isn't it ironic ... don't you think
Chorus

It's like rain on your wedding day
It's a free ride when you've already paid
It's the good advice that you just didn't take
Who would've thought ... it figures

Mr. Play It Safe was afraid to fly
He packed his suitcase and kissed his kids good-bye
He waited his whole damn life to take that flight
And as the plane crashed down he thought
'Well isn't this nice...'
And isn't it ironic ... don't you think
Repeat Chorus


Well life has a funny way of sneaking up on you
When you think everything's okay and everything's going right
And life has a funny way of helping you out when
You think everything's gone wrong and everything blows up
In your face

It's a traffic jam when you're already late
It's a no-smoking sign on your cigarette break
It's like ten thousand spoons when all you need is a knife
It's meeting the man of my dreams
And then meeting his beautiful wife
And isn't it ironic... don't you think
A little too ironic... and yeah I really do think...
Repeat Chorus


Life has a funny way of sneaking up on you
Life has a funny, funny way of helping you out
Helping you out


Анализ по идея и предложение на Таня Smile


Иронията като цяло е нещо доста... иронично? Не мисля, че има друг начин да се каже. Да плачеш, докато се смееш и то не на друго, а на нелепото си нещастие. Да се смееш, докато вътрешно ти иде да се завреш някъде, заради начина, по който живота така ти се подиграва, докато понякога губш най- хубавото нещо, което си имал или ти се е случвало.

Конкретно за песента на Аланис Морисет смея да кажа, че е една тъжно- весела песен, точно като самата ирония. Кара ни да побесняваме и да се смеем заедно с това на такива глупави случки. Самият текст не е много съдържателен на дълбоки помисли и подобни неща, но за сметка на това е затрупан и обогатен с адски много ситуации, в които някои от нас може би са попадали вече Smile
It's like rain on your wedding day
It's a free ride when you've already paid
It's the good advice that you just didn't take
Who would've thought ... it figures

Припева на песнта е доста красноречив как постоянно живота ни прецаква и за най- малкото нещо. Но дали наистина иска да ни се подиграе и да ни изгаври, да се почувстваме зле или напротив ?
Well life has a funny way of sneaking up on you
When you think everything's okay and everything's going right
And life has a funny way of helping you out when
You think everything's gone wrong and everything blows up
In your face

Това според мен си е чист начин живота да ни тества, да ни изпробва, да ни подобри! Да ни накра да мислим в съвършенсво, където живота с неговите фактори и изненади, които може да поднася да е все по- малко влияещ върху нещата, които вършим. Колкото и лудо и невъзможно да звучи и изглежда това.
Самия финал на песента сякаш затвърждава теорията ми:
Life has a funny way of sneaking up on you
Life has a funny, funny way of helping you out
Helping you out

Помнете, че живота може често да ви се подигрва, да ви гърчи... да ви го "набива отзад" ако щете Laughing, но за вас а и по принцип би било по-добре да го приемате на майтап или още по- добре като тест Smile След всяко едно такова препядствие ние малко по малко ставаме все по- силни и опитни в борбата ни с проблемите, които така иронично ни поднася живота Smile Изглежда... че "живота наистина има смешен начин да ни помага" Smile Просто трябва да държим главите вдигнати и с уверен поглед да даваме напред Smile
Върнете се в началото Go down
Tanya

Tanya


Female Брой мнения : 17
Registration date : 17.11.2008

.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. EmptyПон Дек 15, 2008 5:38 pm

За пореден път ме изненадваш. Не мислих, че ще може да се напише нещо добро като анализ точно на тази песен, но признавам си с ръка на сърцето - ти УСПЯ Very Happy

Наистина просто и мен ме изумява понякога колко е ироничен към нас живота. Но още повече ме изненадва как след известно време установявам, че това, на което съм се ядосвала, всъщност е било за мое добро.
На мен неудачите са ми патент silent Обаче съм се научила да им се смея! Верно, казвам си "защо все на мен!" и то много често, но пък отговор няма да получа така или иначе, затова едно "майната му" и напред.

Искам да ти благодаря, Стенли, много ми хареса анализа, явно има талант във вас, Феникси (от това, което чета във форума)! Малко ви завиждам Wink
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





.:Where my heart will take me:. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: .:Where my heart will take me:.   .:Where my heart will take me:. Empty

Върнете се в началото Go down
 
.:Where my heart will take me:.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Гнездото на Огнените Птици :: Дискусии и Творчество :: Музика-
Идете на: