Гнездото на Огнените Птици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Гнездото на Огнените Птици


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Фактическото съжителство между еднополови двойки

Go down 
+2
Dark Paladin
The Sick Dreamer
6 posters
АвторСъобщение
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyНед Ное 16, 2008 4:49 pm

Такам, ще поставя една тема, по която ще ми е интересно да чуя мненията ви (nod)

Преди месец или два в Народното Събрание влезе проектозакон за уреждането на т. нар. фактически съжителства, т.е. съжителстването на двама души, живеещи като семейство, но без сключен брак. При регистрирано фактическо съжителство двойката получава законови права и данъчни облекчения. Във въпросния проектозакон обаче се изключва възможността такова съжителство да бъде законно признато между хора от един пол, то е привилегия само на хетеросексуални двойки, т.е. мъж и жена. Срещу тази форма на дискриминация се надигнаха някои гей активисти и от 2-3 седмици насам из медиите се организират дебати по въпроса. Моят въпрос е: вие какво смятате по въпроса - имате ли против узаконяването на съжителството на хомосексуална двойка, и дори брак?

Записи на медийни дебати можете да видите тук и - което аз препоръчвам - тук

Speak your mind honestly Smile
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
Dark Paladin
The One True King
Dark Paladin


Брой мнения : 136
Registration date : 08.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyНед Ное 16, 2008 7:32 pm

Honestly- I don't care
Върнете се в началото Go down
vancho_1

vancho_1


Брой мнения : 32
Registration date : 09.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyНед Ное 16, 2008 8:22 pm

Павка, ако трябва да съм честен, не му е тук нито мястото, нито времето. Забелязал ли си на колко години са хората от гилдията. Кви бракове, кви съжителства, кви пет лева. Не трябва да се сърдиш за поста на Стефо - прав си е човека. Пък и съм сигурен че 90% от останалата част мислят по същия начин.
Начи определено темата е важна (и съм ти благодарен че постави проблема) и изисква дискусия, но от малко по големи хора които ги интересува пряко.
Като цяло съм сигурен че някои хора ще ме опровергаят (няма да цитирам имена и никове), защото все пак сме гилд който се интересува от всичко и има мнение за всичко, но в крайна сметка докато някой от нас (забележете включав ми себе си) започне пряко да го засяга проблема ще изтече доста вода и доста неща ще се променят. (надявам се към по добро).
Иначе ако конкретно някой го интересува мнението ми. Аз по принцип съм против самото фактическо съжителство. (причините за това не тук - по скайп или на живот Razz ) Нямам нищо против проектозакона щото това си е още един избор на хората - дава по-голяма свобода. Това е от мен.
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyНед Ное 16, 2008 9:10 pm

Виждам тема... по която мога да говоря безкрайно дълго като че ли.

Да го кажем така:
На кажи-речи 20 съм и в момента съм далече от всякакви такива помисли и връзки. Не съм сигласен еднополова двойка да отглежда деца. Що за пример е това? Не става. Всички деца заслужават равен старт, за което се нуждаят от баща и майка. Т'ва е положението.

П.П: Павеле, прекалено се увличаш в подобни теми...
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyПон Ное 17, 2008 2:11 am

Ванка, аз ти благодаря, че така сериозно подхождаш към темата, но поставям въпроса тук, не толкова очаквайки адекватен отговор (защото темата наистина не е много в компетенцията на тийнейджър), а защото исках да видя какви мнения ще получа от всеки от Отбора Smile

Стен, въпроса, засегнат в тая тема, е не за осиновяването на деца, а за узаконено съвместно съжителство не само между хетеро-, но и между хомосексуални. Аз ще се радвам да прочета в Скайп защо толкова прекалявам, а ти може би трябва да помислиш дали не си сбъркал смисъла на топика, заради непреодолимо желание за критика и предубеденост преди да прочетеш за какво иде реч (:
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
Tanya

Tanya


Female Брой мнения : 17
Registration date : 17.11.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyПон Ное 17, 2008 10:56 am

Казах му аз на Ванката да не е толкова краен.
Павка, незнам дали си забелязал, но например мненията след някоя новина в интернет сайтове за новини винаги са много агресивни. Всеки е наясно с всичко, всички останали са "непросветени"... Но нали затова си я пуснал темата - за да видиш какво мислят хората?
Лично моето мнение е, че всеки човек има право да избере как да живее, какво да прави с живота си, по какъв начин да е щастлив и с кой да е щастлив. Но обществото ни все още не е готово за узаконяваме на такова съвместно съжителство. Пък и защо трябва една такава двойка да има одобрението на държавата, за да е заедно. Ако двамата се обичат, пък било то и хетеросексуална двойка, защо един подпис е толкова важен?
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyПон Ное 17, 2008 5:43 pm

Не ме беше обзела манията да те критикувам, просто реагирах пресилено и предполагам, да, предубедено за топика ти. Подведох се по оная тема дето бяхме говорили с тебе за децата на еднополови двойки, прегледах отгоре отгоре твоя първи пост, след това другите 2 коментара и си казах мнението. I hope that's enough?... Понякога се чудя защо трябва да ти давам обяснение за всяко нещо кое как съм написал, когато то не ти хареса... *въздиша дълбоко* Anyaway...

А иначе обратните нека си съжителстват заедно. Не ми пречи. Такъв им е избора в живота или както ти казваш просто са такива, нека са заедно. Но да не пречат с това на другите, да не им натрапват идеите си, да не ги завличат или да ги убеждават, че "тяхното е по- хубавото". Такива са моите ценности - "Прави каквото щеш, стига да не минаваш границата и да не пречиш на другите."
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyПон Ное 17, 2008 11:08 pm

Stanley написа:
Но да не пречат с това на другите, да не им натрапват идеите си, да не ги завличат или да ги убеждават, че "тяхното е по- хубавото". Такива са моите ценности - "Прави каквото щеш, стига да не минаваш границата и да не пречиш на другите."
Странно ми е, че толкова често се използва това "да не ми пречат" и "да не пропагандират хомосексуализъм" (дума хомосексуализъм няма бтв, има хомосексуалност), а досега не съм чул за нито един случай, в който гей/лесбийка да убеждава някого, че "тяхното е по-хубаво", или поне не в смисъла, който влагаш Smile
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
IvanHelsing
White&Nerdy



Male Брой мнения : 67
Местожителство : In The House of Tomorrow
Registration date : 08.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyВто Ное 18, 2008 6:20 pm

По темата, мнението ми съвпада с това на Стен - да живеят както си искат, стига да не пречат на дртугите - това си е право на всеки човек. Не подкрепям хомосексуалистите и не намирам междуполовите (така де, еднополовите) им отношения за нормални, но така или иначе ги има, тяхно право си е, никой не може да ги съди (е, да ги съди може, но да влезе в гей бар и да пребие всички не върви...)
Но за осиновяването на деца - хомосексуалистите не само може, а трябва да отглеждат деца. По-добре при "тати Пешо и мама Гошо", отколкото лелката от дома за деца. Всички деца трябва да получават равен старт, да - и по-добре при родители хомосексуалисти, отколкото в дом за деца. И двама бащи/две майки да са, пак ще се грижат за него.
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyВто Ное 18, 2008 6:48 pm

IvanHelsing написа:
По-добре при "тати Пешо и мама Гошо", отколкото лелката от дома за деца. Всички деца трябва да получават равен старт, да - и по-добре при родители хомосексуалисти, отколкото в дом за деца. И двама бащи/две майки да са, пак ще се грижат за него.

Видиш ли за т'ва съм съгласен. Но тук се стига до въпроса "Кой дом за сираци би дал малки нормални деца на гей двойка?" Аз ако съм директор на такъв дом бих ги дал единствено ако няма друг избор, т.е. ако дадено дете не е посочено от никой за осиновяване за дълго време. действително по- добре така. Но това е само опция.
Върнете се в началото Go down
Tanya

Tanya


Female Брой мнения : 17
Registration date : 17.11.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyВто Ное 25, 2008 10:27 am

Stanley написа:
Аз ако съм директор на такъв дом бих ги дал единствено ако няма друг избор, т.е. ако дадено дете не е посочено от никой за осиновяване за дълго време.
Надявам се да нямаш амбиции да ставаш директор на дом за сираци. Всяко дете заслужава семейство, ако двама татковци могат да му дадат обичта, от която се нуждае, защо не? Дали е по - добре да расте в дом за сираци?
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки EmptyВто Ное 25, 2008 12:02 pm

Tanya написа:
Stanley написа:
Аз ако съм директор на такъв дом бих ги дал единствено ако няма друг избор, т.е. ако дадено дете не е посочено от никой за осиновяване за дълго време.
Надявам се да нямаш амбиции да ставаш директор на дом за сираци. Всяко дете заслужава семейство, ако двама татковци могат да му дадат обичта, от която се нуждае, защо не? Дали е по - добре да расте в дом за сираци?

След този ти коментар виждам каква помия съм бил избълвал по въпроса. Да не се взима в предвид, взимам си думите назад Smile Винаги съм говорил така духовито за любовта, а точно по тая тема и аз не знам какво ме е накрало да ги пиша такива. Умопомрачение НЕ рулс... Съгласен съм с всяка твоя приказка, казана в горния пост Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фактическото съжителство между еднополови двойки   Фактическото съжителство между еднополови двойки Empty

Върнете се в началото Go down
 
Фактическото съжителство между еднополови двойки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Гнездото на Огнените Птици :: Дискусии и Творчество :: Говорилня-
Идете на: