Гнездото на Огнените Птици
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Гнездото на Огнените Птици


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Рай... може би?

Go down 
+2
Stanley
Kiava
6 posters
АвторСъобщение
Kiava

Kiava


Брой мнения : 113
Registration date : 12.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyПон Ное 24, 2008 12:49 am

рай

1. Според християнството и други религии – място, където се намират душите на праведниците след смъртта.
2. Според християнството – градината, в която живеят Адам и Ева преди грехопадението.
3. Прен. Красива и богата местност, страна. България е истински рай.
4. Прен. Място, където се живее богато, охолно, безгрижно, в блаженство.


И така, за непросветените, това означава думата "рай". Но, какво всъщност е Рая? Какво е той за вас? Чисто религиозна приумица, реално съществуващо място или просто върховно чувство? Чувствайте се свободни да го интерпретирате както намерите за добре. Но едно искам да знам. Когато затворите очи и помислите за най- красивото място, за най- блаженното място, за Рая... какво виждате всъщност?

Е, микрофонът е ваш (:
Върнете се в началото Go down
Stanley

Stanley


Male Брой мнения : 140
Age : 35
Местожителство : Somewhere I belong...
Registration date : 11.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyПон Ное 24, 2008 1:24 pm

Първо да поздравя Кали за прекрасната тема Smile Самоинициатива рулс, нали Кали Wink

Какво е "Рая" за мене ? Едва ли е някакво конкретно място, а по- скоро душевно състояние. Затваряйки си очите и като си мисля за моя частен Рай изплува следното: черен фон и няколко образа- виждам приятели; виждам пари; виждам семейство; виждам диплома за висше и добра работа; виждам себе си, видимо уравновесен психически и емоционално, а до мен любимата жена. Това е клише за всеки, предполагам. Но виждам също така и един по- чист свят, по- мирен, аз съм необикновен човек с необикновени способности, борещ се за задържането на света такъв, какъвто би било най- добре за всички да бъде Smile Пак клишета...

Но за мене е така. Факт Smile Интересно е какво ще кажете другите :Р
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyВто Ное 25, 2008 12:38 am

Stanley написа:
Първо да поздравя Кали за прекрасната тема Smile Самоинициатива рулс, нали Кали Wink

Какво е "Рая" за мене ? Едва ли е някакво конкретно място, а по- скоро душевно състояние. Затваряйки си очите и като си мисля за моя частен Рай изплува следното: черен фон и няколко образа- виждам приятели; виждам пари; виждам семейство; виждам диплома за висше и добра работа; виждам себе си, видимо уравновесен психически и емоционално, а до мен любимата жена. Това е клише за всеки, предполагам. Но виждам също така и един по- чист свят, по- мирен, аз съм необикновен човек с необикновени способности, борещ се за задържането на света такъв, какъвто би било най- добре за всички да бъде Smile Пак клишета...

Но за мене е така. Факт Smile Интересно е какво ще кажете другите :Р
Ъъъ, образа на любимата жена предполагам, че не е последен в приоритетите ти, а е на последно място в списъка по някакви други причини?? Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
Tanya

Tanya


Female Брой мнения : 17
Registration date : 17.11.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyВто Ное 25, 2008 10:14 am

Рая? ...Никой не се е върнал оттам, за да разкаже... Можем само да предполагаме какво е, т. е.... какво искаме да бъде!
Аз например си го представям така: топло е, слънце пече, плаж, всички приятели около мен, щастливи, весели, усмихнати, без проблеми....върховно спокойствие...няма болести, няма притеснения...естествено лежерна музика на заден фон Wink
Върнете се в началото Go down
vancho_1

vancho_1


Брой мнения : 32
Registration date : 09.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyВто Ное 25, 2008 12:47 pm

Хъм, всеки (от дотук писалите) описва Рая като място, а защо Рая да не е време. Примерно - времето от 24,00 - до 8,00 за мен е Рай, защото тогава спя и сънувам. А по-интересни мигове, места и преживявания от сънищата не съм имал, виждал, преживявал.
Но за да не се цепя от колектива и аз ще опиша едно райско местенце.
Зеленина, много зеленина - нещо като огромна поляна покрита с цветя изпълващи мястото с благоухание. Топло задължително, но не горещо. Малък водопад с кристална вода, езерце и рекичка. Не много бърза и студена. Вечер небе осеяно със звезди.
Ами май така си предсатвям райското място. За мен то трябва да бъде част от нашия свят и да можем да ходим понякога там за да се отпускаме и да забравяме проблемите, но не и да живеем на такова място.
Ест. браво на авторката за идеята. cheers
Върнете се в началото Go down
gosh
The Darkness
The Darkness
gosh


Male Брой мнения : 150
Age : 34
Местожителство : City Of Evil
Registration date : 09.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyВто Ное 25, 2008 2:46 pm

Аляска.
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyПон Дек 08, 2008 10:35 am

vancho_1 написа:
За мен то [райското място] трябва да бъде част от нашия свят и да можем да ходим понякога там за да се отпускаме и да забравяме проблемите, но не и да живеем на такова място.
Това е много хубава вметка, аз съм съгласен с нея (както и може би всички тука сме) :Р

Моята представа за прекарване в рая (временно! ;p) е свързана с любим(ият) човек - да кажем в дъждовна вечер, ние сме в собствен апартамент, направили сме си вкусна и обилна вечеря (аз съм чревоугодник все пак). След хапването на полутъмно гледаме някой хубав и дълъг филм плътно гушнати, след това един чувствен секс, след това приказки, приказки до среднощ... И пак хапване някъде там! И навън вали ли си, вали... А I Just Want You To Love Me на Дарън звучи от компютъра Smile


Gosh, защо точно Аляска, пате? :Р
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
gosh
The Darkness
The Darkness
gosh


Male Брой мнения : 150
Age : 34
Местожителство : City Of Evil
Registration date : 09.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyПон Дек 08, 2008 2:53 pm

The Sick Dreamer написа:
Gosh, защо точно Аляска, пате? :Р

It's cold and dark all year long - perfect Razz
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyПон Дек 08, 2008 10:08 pm

gosh написа:
The Sick Dreamer написа:
Gosh, защо точно Аляска, пате? :Р

It's cold and dark all year long - perfect Razz
Come on, enlighten us with your sincere and clear opinion ;p
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
gosh
The Darkness
The Darkness
gosh


Male Брой мнения : 150
Age : 34
Местожителство : City Of Evil
Registration date : 09.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyВто Дек 09, 2008 9:51 am

Еми тва е. Слънцето дразни, предпочитам да ми е студено, отколкото горещо, има сняг, който крие безброй мизерии.. Как да не искаш да си там? Smile Плюс това едва ли някой би отишъл в Аляска случайно, ако отидеш имаш причина => знаеш защо си там Razz A и просто ме кефи, на земята това е рaй за мене Razz

...това или Карибски остров, но прекалено противоположно става, ситуацията би била различна Laughing

PS i don't make sense to myself, don't worry if you don't get it Very Happy
Върнете се в началото Go down
The Sick Dreamer
Admin
The Sick Dreamer


Male Брой мнения : 292
Age : 33
Местожителство : Behind the lock of non-mutual thinking.
Registration date : 08.04.2008

Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? EmptyВто Дек 09, 2008 11:33 am

gosh написа:
Еми тва е. Слънцето дразни, предпочитам да ми е студено, отколкото горещо, има сняг, който крие безброй мизерии.. Как да не искаш да си там? Smile Плюс това едва ли някой би отишъл в Аляска случайно, ако отидеш имаш причина => знаеш защо си там Razz A и просто ме кефи, на земята това е рaй за мене Razz

...това или Карибски остров, но прекалено противоположно става, ситуацията би била различна Laughing

PS i don't make sense to myself, don't worry if you don't get it Very Happy
Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://pxteam.friendhood.net
Sponsored content





Рай... може би? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Рай... може би?   Рай... може би? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Рай... може би?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Гнездото на Огнените Птици :: Дискусии и Творчество :: Говорилня-
Идете на: